Site Rengi

4 sınır kapısı daha yolcu trafiğine kapatıldı

4 sınır kapısı daha yolcu trafiğine kapatıldı

Koronavirüs tehdidine karşı sınır kapılarında sivil geçişler durduruluyor. İlk aşamada İran sınırında geçişlere kapatılmıştı. Gürcistan’a açılan 3 kapı ve Kilis’ten suriye’ye geçişlerin yapıldığı 2 sınır kapısı için de aynı karar alındı.

Koronavirüs salgını nedeniyle her alanda önlemler artırıldı. Virüsün yurt dışından gelme olasılığının önüne geçmek için sınır kapılarında da bir dizi tedbir alındı

Ticaret Bakanlığı genelgesi kapsamında, Türkiye ile Gürcistan arasındaki 3 kapıdan önce Sarp Sınır Kapısı’ndan sivil geçişler durdurulmuştu. 3 gün sonra kalan 2 kapı daha, Aktaş ve Türkgözü Sınır Kapıları için aynı karar alındı.

Kilis’ten Suriye’ye açılan Öncüpınar ile Çobanbey Sınır Kapıları koronavirüs tedbirleri kapsamında ticari araçlar dışında tüm sivil giriş- çıkışlara kapatıldı.

Kararla Suriye ile ticaret yapan iş insanları, bayramı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler, ticari amaçlı olarak günübirlik giriş – çıkış yapanlar ile Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Bölgelerine haber amaçlı giriş – çıkış yapan gazetecilerin geçişlerine de izin verilmeyecek. Kapılardaki TIR geçişine ise herhangi bir kısıtlama getirilmedi.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.